Projekty hal produkcyjnych

Projekty Hal Produkcyjnych

Projektowanie hal produkcyjnych to zadanie wymagające ogromnego doświadczenia. Obiekt przemysłowy, a więc siłą rzeczy także elementy jego konstrukcji muszą być dopasowane do oczekiwań inwestora i jego potrzeb biznesowych. Pod uwagę bierze się procesy technologiczne, rozstawienie linii produkcyjnych i maszyn. Wykonując projekty hal produkcyjnych, dopasowujemy rozwiązania do ustalonego wcześniej budżetu.

Nasza firma od ponad 25 lat tworzy wielkopowierzchniowe hale przemysłowe. Współpracujemy z przedstawicielami rozmaitych branż. Podejmujemy się realizacji zleceń o wysokim poziomie złożoności. Dokładamy wszelkich starań, by stawiana przez nas hala produkcyjna była zoptymalizowana pod względem kosztowym i funkcjonalnym. Stąd też opracowując i realizując projekt, stosujemy nowoczesne rozwiązania. Do zadań podchodzimy kompleksowo – pomagamy w załatwieniu formalności, wykonujemy roboty ziemne, montujemy konstrukcje i wykańczamy obiekty wewnątrz. 

Ocmer – doświadczenie w projektowaniu i budowie hal produkcyjnych

Wyróżnia nas rozległe doświadczenie w sektorze budowlanym. Realizowaliśmy projekty hal produkcyjnych na potrzeby znanych firm, jak np. Aquila, Aflofarm, Intrograf, Aliplast, Synthos, Transfer Multisort Elektronik (TME), LG Electronics, Tommark, Ceramica Marconi.

Projektowanie hal produkcyjnych zawsze poprzedzają szczegółowe rozmowy z inwestorami. Zależy nam, by zaproponowane technologie były zbieżne z profilem działalności oraz procedurami obowiązującymi w danym przedsiębiorstwie. Dodatkowo zwracamy uwagę na to, by hale produkcyjne wyróżniały się nieprzeciętnym designem.

Jako jedyna polska firma wchodzimy w skład holenderskiego holdingu Janssen de Jong, zrzeszającego czołowe organizacje działające na rynku budownictwa przemysłowego. Udział w tej międzynarodowej grupie stanowi dla nas okazję do wymiany doświadczeń i dyskusji na temat nowych technologii, które wykorzystujemy opracowując projekty hal produkcyjnych. Nasze hale charakteryzują się zastosowaniem lekkich i jednocześnie wytrzymałych konstrukcji.

Zobacz więcej hal produkcyjnych

Potrzebny Ci projekt hali produkcyjnej i szukasz niezawodnego generalnego wykonawcy, który kompleksowo zajmie się obsługą Twojej inwestycji?
Jesteśmy firmą o ugruntowanej pozycji, zajmującą się usługami projektowo-budowlanymi.

Referencje – hale produkcyjne

Aquila Radomsko

Powierzchnia: 17.174 m²

Dodatkowe informacje: generalne wykonawstwo hali produkcyjnej z zapleczem socjalno-technicznym, opracowanie pełnobranżowej dokumentacji budowlanej i uzyskanie pozwolenia na budowę

Szczegóły inwestycji

Głównymi kryteriami przyjętymi przy wyborze wykonawcy były : 1) Relacja ceny do jakości oferowanej technologii i wykorzystywanych materiałów 2) Spełnienie szczegółowych wymagań grupy VPK 3) Referencje i pozytywne opinie o wykonawcy zebrane od klientów firmy 4) Faktyczna możliwość i zdolność wykonawcy do realizacji budowy zgodnie z harmonogramem narzuconym przez inwestora. Firma Ocmer spełniała wszystkie ww. wymagania. W trakcie 7,5 miesiąca realizacji inwestycji o powierzchni zabudowy 17.174 m² na terenie 72.429 m² Ocmer cechowała sprawna organizacja prac i rzetelne wywiązywanie się z przyjętych zobowiązań inwestycyjnych.
– Członek Zarządu Aquila Radomsko Sp. z o.o.

Intrograf-Lublin

Powierzchnia: 7.200 m²

Dodatkowe informacje: budowa hali przemysłowej w konstrukcji stalowej

Szczegóły inwestycji

Firmę Ocmer cechowała sprawna organizacja prac i rzetelne wywiązywanie się z przyjętych zobowiązań inwestycyjnych. Współpraca na płaszczyźnie inwestor –wykonawca odbywała się bez zarzutów. Wszystkie prace wykonywane przez firmę Ocmer zostały zrealizowane terminowo i bez zastrzeżeń.
– Wiceprezes Zarządu Intrograf Lublin S.A.

Polska Woda - DANONE

Powierzchnia: 8.760 m²

Dodatkowe informacje: budowa hali stalowej wraz z wiatą czteronawową, wykonanie projektu fundamentów i konstrukcji stalowej do projektu budowlanego oraz projektu wykonawczego hali

Realizacja robót montażowych przebiegała bardzo sprawnie i profesjonalnie. Uzgodnione terminy, mimo robót dodatkowych, zostały dotrzymane. Wg naszej oceny takie prowadzenie robót było możliwe dzięki dobrej organizacji prac.
– Prezes Zarządu Polska Woda Sp. z o.o.

Tartak MAJDA

Powierzchnia: 3.500 m²

Dodatkowe informacje: budowa hal produkcyjnych i magazynowej wraz z obudową i akcesoriami (bramy segmentowe, drzwi stalowe, świetliki itp.), opracowanie projektów budowlanych i projektów wykonawczych, prace ziemne i fundamentowe, wykonanie pomieszczeń socjalnych

Ze względu na pomyślną realizację i efektywną współpracę w 2015 roku, w 2017 oraz w 2018 roku ponownie wybraliśmy firmę Ocmer Sp. z o.o. na wykonawcę naszych następnych obiektów. Ocmer to solidny kontrahent, który sumiennie i terminowo wywiązuje się z podjętych umów.
– Właściciel Z.P.H.U. MAJDA

BAHPOL

Powierzchnia: 2.800 m²

Dodatkowe informacje: wykonanie projektu konstrukcji, projektu wykonawczego oraz dostawa i montaż hali stalowej

Szczegóły inwestycji

Stwierdzamy, że całość robót oraz obowiązki umowne zostały wykonane terminowo i na bardzo wysokim poziomie jakościowym. Firma Ocmer zademonstrowała wysoki poziom techniczny, organizacyjny, profesjonalne wykonanie robót i elastyczność w dostosowaniu się do wymogów inwestycji.
– Wiceprezes Zarządu BAHPOL Sp. z o.o.

Precyzmet

Powierzchnia: 5.300 m²

Dodatkowe informacje: budowa hal produkcyjnych wraz z biurem

Szczegóły inwestycji

Proces inwestycyjny przebiegał bez zarzutów. Rzetelność i dokładność, a także bieżący kontakt ze strony pracowników firmy Ocmer pozwolił na szybkie niwelowanie problemów
– Właściciel Precyzmet

Generalne wykonawstwo hal produkcyjnych

Zapewniamy szeroki zakres usług. Nasi architekci i projektanci opracowują koncepcję i projekt hali produkcyjnej lup optymalizują projekty dostarczone przez klientów. Zajmujemy się również robotami ziemnymi wraz z przygotowaniem fundamentów, transportujemy i montujemy gotowe elementy prefabrykowane konstrukcji. Dodatkowo wykonujemy posadzki, instalacje wewnętrzne i zewnętrzne. Nasz projekt hali produkcyjnej może też uwzględnić zagospodarowanie przestrzeni wokół zakładu.

Generalne wykonawstwo hal produkcyjnych to wygodna opcja, z której skorzystało już wielu inwestorów. Z niezmiennym zaangażowaniem odciążamy klientów i bierzemy na siebie obowiązek nadzorowania poszczególnych etapów inwestycji. To istotne zwłaszcza w przypadku złożonych technicznie realizacji. W naszym portfolio znajduje się projekt hali produkcyjnej o powierzchni ok. 16.000 m2  dla RPC Superfos oraz wiele, wiele innych.

Optymalizacja projektów hal produkcyjnych

Projektowanie hal produkcyjnych powinno być zoptymalizowane pod względem ilości zużytych materiałów, a także rozwiązań wpływających na zwiększenie wydajności procesów. Do każdej realizacji podchodzimy indywidualnie, dobierając warianty spełniające walory użytkowe, a zarazem mieszczące się w założeniach budżetowych. Nasze studio projektowe korzysta ze specjalistycznego oprogramowania pozwalającego szybko reagować na niezbędne zmiany w projektach.

Przygotowując projekt hali produkcyjnej, koncentrujmy się na efektywnym zagospodarowaniu dostępnej przestrzeni. Wdrażamy rozwiązania usprawniające procesy logistyczne. Pod uwagę bierzemy również dostosowanie konstrukcji do specyfiki procesów technologicznych. Oferujemy różne warianty obudowy. Na życzenie klientów montujemy suwnice i wciągniki. Dodatkowo, żeby zmniejszyć koszty związane z eksploatacją, nasze projekty hal produkcyjnych mogą zawierać też np. panele fotowoltaiczne i odpowiednio wzmocnioną pod nie konstrukcję.

Projektowanie wielkopowierzchniowych hal produkcyjnych

Specjalizujemy się w tworzeniu wielkopowierzchniowych obiektów ze stali. Nasz projekt hali produkcyjnej uwzględnia nie tylko kwestie związane z odpowiednim rozstawem słupów wewnętrznych, ale obejmuje również zagadnienia dotyczące wentylacji, ochrony przeciwpożarowej, oświetlenia. Projekty oferowanych przez nas hal przemysłowych charakteryzują się doskonałymi parametrami. Obiekty odznaczają się optymalną sztywnością przestrzenną, wysoką wytrzymałością, dobrą izolacją akustyczną i termiczną.

Projektowanie hal produkcyjnych, które mają kilka kondygnacji, a dodatkowo muszą posiadać podwyższone zabezpieczenie przeciwpożarowe, wymaga natomiast zastosowania specjalnych rozwiązań. W tym przypadku stawiamy na konstrukcje hybrydowe składające się ze stali i żelbetu lub żelbetowe. Takie rozwiązania wykorzystujemy najczęściej tworząc projekty hal produkcyjnych na potrzeby firm z sektorów: meblarskiego, lakierniczego, włókienniczego, przetwórstwa tworzyw sztucznych i spożywczego.

Chcesz zlecić nam projekt hali produkcyjnej? Zapraszamy do kontaktu. Zaufało nam już kilkuset zadowolonych inwestorów, o czym można przekonać się m.in. przeglądając nasze referencje budowlane.

Polecamy również:

projekty hal magazynowych

projekty hal handlowych

projekty hal logistycznych

Facebook logo
Linkedin logo