Projekty hal produkcyjno-magazynowych

Projekty hal produkcyjno-magazynowych

Budowa obiektów przeznaczonych do wytwarzania i składowania towarów wiąże się nierozerwalnie z podjęciem strategicznych decyzji. Projekty hal produkcyjno-magazynowych muszą być dostosowane do rozmieszczenia maszyn i linii produkcyjnych. Powinny spełniać ponadto wymogi bezpieczeństwa i normy BHP. Dodatkowo należy zadbać o odpowiednie warunki sanitarne i optymalizację pod kątem wydajności procesów.

Żeby dobrze wywiązać się ze zlecenia, niezbędne jest zaangażowanie i doświadczenie. Ocmer od ponad 25 lat realizuje inwestycje na potrzeby przedsiębiorstw z wielu sektorów. Specjalizujemy się w montażu trwałych i funkcjonalnych konstrukcji ze stali oraz hal hybrydowych. Zapewniamy wsparcie na każdym etapie – od doradztwa technicznego po generalne wykonawstwo hal produkcyjno-magazynowych. Nasze konstrukcje charakteryzują się solidnością i dużą wytrzymałością.

Generalne wykonawstwo hal produkcyjno-magazynowych

Oferujemy szeroki zakres usług. Opracowujemy projekty hal produkcyjno-magazynowych uwzględniając potrzeby biznesowe. Zajmujemy się również robotami ziemnymi i fundamentowymi. Dowozimy i montujemy gotowe elementy konstrukcji. W zakres naszych działań wchodzi ponadto wylanie posadzek, wykonanie niezbędnych instalacji oraz przyłączy wodno-kanalizacyjnych. Dodatkowo pomagamy w sprawach związanych z formalnościami, w tym w uzyskaniu pozwolenia na budowę. Dostarczamy projekty wykonawcze i dokumentację powykonawczą. Generalne wykonawstwo hal produkcjo-magazynowych obejmuje też kwestie adaptacji terenu wokół zakładu, w tym prac porządkowych, budowy dróg, parkingów, placów i terenów zielonych (trawników).

Zobacz więcej hal produkcyjno-magazynowych

Potrzebny Ci projekt hali produkcyjno-magazynowej i szukasz niezawodnego generalnego wykonawcy, który kompleksowo zajmie się obsługą Twojej inwestycji?
Jesteśmy firmą o ugruntowanej pozycji, zajmującą się usługami projektowo-budowlanymi.

Referencje – hale produkcyjno-magazynowe

Aliplast

Powierzchnia: 22.071 m2

Dodatkowe informacje: budowa hali, wykonanie projektu konstrukcji stalowej do projektu budowlanego oraz projektu wykonawczego konstrukcji stalowej hali

Szczegóły inwestycji

Wszystkie prace zostały zrealizowane terminowo, solidnie i fachowo. Wyrażamy uznanie za profesjonalizm w działaniu firmy Ocmer. Dobra organizacja pracy i solidność są dowodem wiarygodności firmy, a dla potencjalnego inwestora gwarantem dobrej współpracy i osiągniecia oczekiwanych efektów zakończenia robót.
– Prezes Zarządu Aliplast Sp. z o.o.

Artfol

Powierzchnia: 1.376 m2

Dodatkowe informacje: budowa hali produkcyjno-magazynowej wraz z częścią socjalną, wykonanie instalacji wentylacyjnej i Systemu Sygnalizacji Pożaru (SAP) oraz instalacji zewnętrznych na działce

Szczegóły inwestycji

Firma Ocmer przygotowała dla nas rozsądną kosztowo i kompleksową ofertę, odpowiadającą na nasze potrzeby w zakresie budowy nowego obiektu produkcyjno-magazynowego wraz z częścią socjalną oraz instalacjami zewnętrznymi. W proces ofertowania od początku włączeni byli projektanci Ocmera odpowiadający za optymalizację konstrukcji oraz kierownik budowy, który koordynował cały proces inwestycyjny. Na placu budowy przez cały czas mieliśmy inspektora, z którym kierownik budowy świetnie i bezproblemowo współpracował. Jesteśmy zadowoleni z przebiegu realizacji i polecamy firmę Ocmer jako generalnego wykonawcę obiektów przemysłowych.
– Członek zarządu Artfol Sp. z o.o. s.k.

Inwest Popularna

Powierzchnia: 1000 m2

Dodatkowe informacje: budowa hali produkcyjno-magazynowej wraz z obudową budynku wyposażonego w akcesoria, takie jak bramy, drzwi, okna, drabiny stalowe oraz wywietrzaki na dachu

Szczegóły inwestycji

Inżynierowie z firmy Ocmer, opracowujący dla nas ofertę, wykazali się odpowiednią wiedzą techniczną i przedstawili nam ciekawe rozwiązania, które wpisywały się w nasze założenia. Koordynacja inwestycji także przebiegła bez zakłóceń i zmieściła się w założonych ramach czasowych (dwa i pół miesiąca). Cieszymy się, że otrzymaliśmy niezbędną pomoc w zakresie wyboru wariantów obudowy, by mogła ona nabrać wizualnie kształtu, który nas satysfakcjonuje. Jednocześnie, co dla nas ważne, gdy pojawiły się wątpliwości, koordynatorzy projektu szybko zbadali temat i przekazali nam niezbędne informacje.
– Współwłaściciel Inwest Popularna s.c.

DRABPOL

Powierzchnia: 2000 m2

Dodatkowe informacje: generalne wykonawstwo hali serwisowo-magazynowej wraz z budynkiem biurowym

Szczegóły inwestycji

Kompetencje i doświadczenie firmy Ocmer pozwoliły na wybudowanie siedziby naszej firmy w bardzo krótkim czasie. Dbałość o inwestora na każdym odcinku prac dają podstawę, aby z pełną odpowiedzialnością polecić firmę Ocmer.
– Drabpol Sp. J. P. Drabczyński i Wspólnik

DUSAR Industrie

Powierzchnia: 12.000 m2

Dodatkowe informacje: wykonanie projektów i budowa dwóch hal stalowych z obudową

Szczegóły inwestycji

Wszystkie prace zostały wykonane z dużym zaangażowaniem, przy bardzo sprawnej organizacji i koordynacji robót, co spowodowało, że zleciliśmy firmie Ocmer ponowne wykonanie projektu konstrukcji stalowej oraz dostawę i montaż hali, a dwa lata później generalne wykonawstwo hali produkcyjno-magazynowej. Możemy stwierdzić na podstawie wieloletnie współpracy z firmą Ocmer, że gwarantuje ona terminowość i wysoką jakość wykonywanych prac.
– Członek zarządu Dusar Industrie. Sp. z o.o.

Sapa Aluminium

Powierzchnia: 3.370 m2

Dodatkowe informacje: wykonanie pełnobranżowej dokumentacji budowlanej, uzyskanie pozwolenia na budowę, generalne wykonawstwo hali produkcyjno-magazynowej

Prace przy realizacji inwestycji cechowała rzetelność, zgodność z wymogami technicznymi oraz założonym harmonogramem, jak również duże zaangażowanie i profesjonalizm pracowników. Bardzo dobra współpraca skłoniła nas do powierzenia firmie Ocmer kolejnego zadania inwestycyjnego (o powierzchni 1.428 m2).
– Dyrektor Zakładu Sapa Aluminium Sp. z o.o.

Wemeco - Komahold

Powierzchnia: 1.014 m2

Dodatkowe informacje: wykonanie fundamentów, podbudowy pod posadzkę oraz posadzki, dostawa i montaż hali stalowej wraz z suwnicą

Szczegóły inwestycji

Oferty przygotowywane przez Ocmer były przedstawiane w ustalonych terminach i były bardzo rzeczowe. Największymi zaletami firmy Ocmer podczas realizacji obiektu były sprawność działania oraz dobór podwykonawców.
– Członek zarządu Wemeco Poland Sp. z o.o.

Aquila / VPK Packaging

Powierzchnia: 35.000m2 + 17.236 m2

Dodatkowe informacje: generalne wykonawstwo hal produkcyjno-magazynowych wraz z ich rozbudową i wykonaniem części socjalno-biurowej w Radomsku oraz w Skarbimierzu

Szczegóły inwestycji

Zarówno w 2009, jak i w 2014 roku realizacja przebiegła sprawnie, dlatego też w 2017 roku ponownie wybraliśmy firmę Ocmer na generalnego wykonawcę naszego obiektu. Jakość świadczonych usług oraz organizacja placu budowy była bez zarzutu. Zapewniono nam fachową kadrę techniczną, która elastycznie reagowała na nasze sugestie.
– Manager/Kierownik Zakładu Aquila Radomsko Sp. z o.o.

Jak wygląda i jakie wyzwania stawia projektowanie i budowa hal produkcyjno-magazynowych?

Tworząc projekty hal produkcyjno-magazynowych, koncentrujemy się przede wszystkim na oczekiwaniach inwestorów. Pod uwagę bierzemy również warunki niezbędne do przechowywania poszczególnych grup towarów – dbamy m.in. o stworzenie optymalnej temperatury czy zapewnienie konkretnego poziomu wilgotności.

Rozwiązania dobieramy również pod kątem profilu danej organizacji i procedur, jakie w niej obowiązują, a także specjalnych wymagań (np. dodatkowego zabezpieczenia przeciwpożarowego). Po ustaleniu szczegółów przystępujemy do przygotowania dokumentacji, a następnie montujemy prefabrykaty zgodnie ze specyfikacją techniczną. Na koniec zajmujemy się wykonaniem obudowy, posadzki, przyłączeniem instalacji, a także zagospodarowaniem terenu wokół obiektu.

Czym wyróżniają się nasze projekty hal produkcyjno-magazynowych?

Nasze realizacje są zoptymalizowane kosztowo i funkcjonalnie. Wdrażamy liczne rozwiązania zwiększające wydajność oraz usprawniające procesy związane z produkcją i magazynowaniem towarów. Do ważnych elementów wpływających na efektywność pracy zaliczamy także np. systemy transportu wewnętrznego (suwnice wraz z belkami podsuwnicowymi, tory jezdne) oraz inne automatyzacje wpływające na redukcję kosztów.

Nasze obiekty tworzone są z założeniem późniejszej ekonomicznej eksploatacji. Posiadają odpowiednio dopasowanie systemy grzewcze, klimatyzacyjne, wentylacyjne. Są zabezpieczone przeciwpożarowo. Cechuje je także optymalna sztywność przestrzenna i odporność na działanie czynników atmosferycznych.

Projekty hal produkcyjno-magazynowych wraz z biurem

Wykonujemy projekty obiektów wielkopowierzchniowych. Staramy się, by nasze propozycje były zbieżne z planami biznesowymi klienta i uwzględniały specyfikę cyklów produkcyjnych. Stąd też, przygotowując koncepcję, omawiamy z inwestorem kwestie dotyczące rozmieszczenia i obciążenia regałów, a także układu ścieżek komunikacyjnych. Nie zapominamy też o przestrzeniach socjalnych i biurowych. Duży nacisk kładziemy na wygląd obiektów, bo zdajemy sobie sprawę, że hala wraz z biurem to wizytówka firmy.

Zależy nam na tym, by na bieżąco reagować na pojawiające się zmiany, dlatego posiadamy własne studio projektowe. Jeśli trzeba nanieść poprawki na projekt, korzystamy z dedykowanych programów. Dzięki temu szybko wdrażamy niezbędne modyfikacje.

Ocmer – skorzystaj z naszego doświadczenia

Na rynku działamy od przeszło 25 lat. Realizowaliśmy inwestycje dla liczących się w Polsce i na świecie marek. W swoim portfolio posiadamy wielkopowierzchniowe obiekty – zbudowaliśmy m.in. hale na potrzeby firmy AQUILA Radomsko o powierzchni 35.000. m2 oraz zakłady dla AQUILA Skarbimierz liczące przeszło 17.000. m2.

Nasza domena to solidność, terminowość i rzetelność. Należymy do holenderskiego holdingu Janssen de Jong skupiającego liderów budownictwa. Wymiana doświadczeń w ramach grupy pozwala nam tworzyć wytrzymałe oraz funkcjonalne konstrukcje.

Aby poznać szczegóły dotyczące współpracy, skontaktuj się z nami. Przygotujemy dla Ciebie spersonalizowaną ofertę.

Facebook logo
Linkedin logo