Projekty hal magazynowych

Projekty hal magazynowych

Hale magazynowe na stałe wpisały się już w industrialny krajobraz naszego kraju. Nieustannie trwa budowa kolejnych obiektów przeznaczonych do składowania, odbioru i wysyłki towarów. Ich budowa zawsze stanowi ogromne wyzwanie. Konstrukcje takich hal powinny być zoptymalizowane pod względem zużytych materiałów i wydajności procesów logistycznych. Przed przystąpieniem do realizacji przygotowujemy projekty hal magazynowych. Proponujemy rozwiązanie dopasowane do specyfiki branży i oczekiwań inwestorów. Specjalizujemy się w stawianiu zautomatyzowanych i wielkopowierzchniowych magazynów wysokiego oraz niskiego składowania.

Do każdego zadania podchodzimy analitycznie i kompleksowo. Zapewniamy generalne wykonawstwo hal magazynowych. Opracowujemy niezbędną dokumentację, pomagamy w załatwieniu formalności. Zajmujemy się również dostawą gotowych prefabrykatów ze stali lub żelbetu i montażem konstrukcji. Dysponujemy wieloletnim doświadczeniem w branży. Realizowaliśmy różne złożone i skomplikowane technologicznie inwestycje.

Ocmer – generalne wykonawstwo hal magazynowych

Zapewniamy wszechstronne wsparcie. Naszą specjalnością jest generalne wykonawstwo hal, także hal magazynowych – opracowujemy projekty, wspieramy w uzyskaniu niezbędnych pozwoleń, kładziemy fundamenty, dostarczamy i montujemy konstrukcje hal magazynowych oraz ich obudowę. Uwzględniamy potrzebne instalacje wewnętrzne (elektryczne, grzewcze, wentylacyjne, hydrantowe) oraz zewnętrzne. Dodatkowo zajmujemy się zagospodarowaniem terenu wokół obiektu, m.in. wykonujemy drogi, parkingi, place, trawniki.

Zobacz więcej hal magazynowych

Potrzebny Ci projekt hali magazynowej i szukasz niezawodnego generalnego wykonawcy, który kompleksowo zajmie się obsługą Twojej inwestycji?
Jesteśmy firmą o ugruntowanej pozycji, zajmującą się usługami projektowo-budowlanymi.

Referencje – hale magazynowe

Komahold

Powierzchnia: 5000 m²

Dodatkowe informacje: generalne wykonawstwo hali magazynowej (4217 m²) z biurem (894 m²) wraz z zagospodarowaniem terenu (tereny utwardzone 4337 m2, tereny zielone 4121 m²)

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie trwała 7 miesięcy. Ocmer Sp. z o.o. rzetelnie wywiązała się z umowy. Jesteśmy zadowoleni z jakości świadczonych przez nią usług, sposobu ich wykonania oraz dotrzymania terminu.
– Dyrektor Komahold Sp. z o.o.

NOVOTERM

Powierzchnia: 4.545 m²

Dodatkowe informacje: budowa hali magazynowej

Szczegóły inwestycji

Wysoka jakość prac, organizacja robót, solidność i odpowiedzialność są dowodem wiarygodności firmy Ocmer.
– Dyrektor Zarządu Novoterm Sp. z o.o.

BRENNTAG

Powierzchnia: 5.880 m²

Dodatkowe informacje: generalne wykonawstwo hali magazynowej (5080 m²) i budynku biurowego (800 m²)

Szczegóły inwestycji

Hala została wykonana rzetelnie w planowanym terminie. Przygotowanie i prowadzenie inwestycji nie budziło naszych zastrzeżeń, a wszystkie prace prowadzone były sprawnie i w sposób profesjonalny.
– Dyrektor ds. Inwestycji i Remontów Brenntag Polska Sp. z o.o.

NICOLS POLAND

Powierzchnia: 4.448 m²

Dodatkowe informacje: budowa dwóch hal magazynowych w konstrukcji stalowej, wykonanie projektów konstrukcji do projektu budowlanego oraz projektu wykonawczego

Firma Ocmer w pełni zasługuje na polecenie jako solidny partner, wywiązujący się z przyjętych zobowiązań, współpracujący z inwestorem podczas całego procesu inwestycyjnego, służący radą i pomocą oraz dysponujący wysoko wykwalifikowaną kadrą.
– Group Engineering Manager NICOLS POLAND Sp. z o.o.

Synthos Dwory

Powierzchnia: 2.394 m²

Dodatkowe informacje: budowa hali magazynowej wraz fundamentami, posadzką i akcesoriami

Hala została zrealizowana fachowo, solidnie i terminowo, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Eksploatacja obiektu przebiega bez zakłóceń i nie budzi zastrzeżeń.
– Kierownik Działu Zakupów, Inwestycji i Utrzymania Ruchu Synthos Dwory Sp. z o.o.

NESTA-BIS

Powierzchnia: 2.700 m²

Dodatkowe informacje: budowa hali, wykonanie projektu fundamentów oraz konstrukcji stalowej do projektu budowlanego i projektu wykonawczego konstrukcji stalowej hali

Współpraca na płaszczyźnie Zamawiający – Wykonawca układała się wzorcowo. Wszelkie sugestie czynione przez inwestora znajdowały zrozumienie i odzwierciedlenie w poczynaniach Wykonawcy.
– Współwłaściciel NESTA-BIS

Realizujemy projekty hal magazynowych od ponad 25 lat

Dysponujemy wieloletnim doświadczeniem w branży. Przez lata realizowaliśmy obiekty dla przedstawicieli wielu branż. Współpracowaliśmy z firmami, takimi jak: Italfresco, Stone Master, Buttimer Polska, AGL Division, Novoterm, Bilplast. Za każdym razem staramy się optymalizować projekty hal magazynowych pod kątem funkcjonalnym i kosztowym. Wdrażamy rozwiązania dopasowane do specyfiki procesu produkcyjnego oraz cykli dostaw i odbioru towarów. Dążymy również do tego, by nasze realizacje odznaczały się estetycznym, atrakcyjnym wyglądem, przy zastosowaniu nowoczesnych technologii.

Jak wygląda projektowanie i budowa hal magazynowych?

Zanim przystąpimy do realizacji zlecenia, szczegółowo omawiamy założenia biznesowe. Wykonując projekty hal magazynowych, uwzględniamy m.in.: ścieżki komunikacyjne, transportowe, suwnice, rozmieszczenie urządzeń. Do istotnych elementów, które bierzemy pod uwagę, należy również dobór systemów składowania obejmujący np. regały czy palety, z uwzględnieniem ich przyszłego obciążenia. Po zaakceptowaniu koncepcji i projektów oraz omówieniu szczegółów realizacji, przystępujemy do budowy obiektu. Wykonujemy fundament, dostarczamy gotowe elementy prefabrykowane konstrukcji na teren inwestycji, montujemy konstrukcję i zajmujemy się wykończeniem hali.

Projekty hal magazynowych wysokiego składowania

W swoim portfolio mamy także projekty hal magazynowych wysokiego składowania. Rozwiązanie to pozwala na optymalne zagospodarowanie przestrzeni, a jednocześnie stanowi swoiste wzmocnienie konstrukcji obiektu. W halach wysokiego składowania stosujemy wielopoziomowe regały oraz systemy transportu wewnętrznego, takie jak chociażby układnice. Stawiamy również na automatyzację procesów, wpływając tym samym na zwiększenie wskaźników efektywności. Zależy nam, by nasze realizacje były zbieżne z procedurami obowiązującymi w danej organizacji.

Projektowanie i budowa wielkopowierzchniowych hal magazynowych

Przygotowując projekty hal magazynowych skupiamy się na odpowiednim doborze materiałów i optymalnym rozstawie słupów wewnętrznych. Większość obiektów magazynowych wykonywana jest ze stali, ponieważ odznacza się ona odpowiednią trwałością i odpornością na działanie czynników atmosferycznych. W magazynach składających się z kilku kondygnacji lub wymagających dodatkowego zabezpieczenia przeciwpożarowego proponujemy konstrukcje ze stali i żelbetu (tzw. konstrukcje mieszane) lub z żelbetu. Takie rozwiązania sprawdzają się zwłaszcza w branżach spożywczej, meblarskiej, lakierniczej, włókienniczej oraz przetwórstwa produktów sztucznych.

Projekty hal magazynowych dostosowane do Twoich potrzeb

Aby nasze projekty hal magazynowych spełniały walory użytkowe i były zgodne z planami biznesowymi, spotykamy się z inwestorami i ustalamy wszystkie istotne kwestie. To pozwala nam tworzyć obiekty przystosowane do składowania określonych grup towarów. Zapewniamy odpowiednie warunki temperaturowe lub dbamy o właściwy poziom wilgotności. Kładziemy także nacisk na warunki sanitarne, rozmieszczenie maszyn, przyłączy wodno-kanalizacyjnych, a także dobór systemów grzewczych i wentylacyjnych. Posiadamy własne biuro projektowe, dzięki czemu szybko przygotowujemy projekty wykonawcze. Korzystamy z dedykowanego oprogramowania, co ułatwia nam reagowanie na zmieniające się potrzeby i nanoszenie ewentualnych modyfikacji.

Chcesz poznać więcej szczegółów dotyczących współpracy z naszą firmą? Zachęcamy do kontaktu drogą telefoniczną lub mailową.

Polecamy również:

projekty hal produkcyjnych

projekty hal handlowych

projekty hal logistycznych

Facebook logo
Linkedin logo