Posiadamy własne biuro projektowe. Nasi projektanci korzystają ze specjalistycznego oprogramowania m.in. Autodesk Robot Structural Analysis i Tekla Structures. Stwarza to możliwość optymalizacji i elastycznego reagowania na potrzeby zmian w projektach. Mamy duże doświadczenie w realizacji obiektów wielkopowierzchniowych, dlatego działamy szybko!
WARIANT 1
Gdy Inwestor wybiera opcję „zaprojektuj i wybuduj” - projektujemy halę kompleksowo i opracowujemy pełną dokumentację do pozwolenia na budowę.
WARIANT 2
Jeśli są już gotowe projekty, jesteśmy do dyspozycji w kwestii ich optymalizacji oraz wykonania projektów wykonawczych konstrukcji.
PROJEKT HALI
Każdy projekt jest wynikiem wnikliwych rozmów z Inwestorem. W przypadku hal produkcyjnych uwzględniamy zakładaną technologię. Zastosowane przez nas rozwiązania są właściwie dopasowane do specyfiki procesów produkcyjnych, maszyn, urządzeń, linii produkcyjnych.
Proces projektowy kończymy dopiero po zakończeniu całej budowy, tworząc dokumentację powykonawczą, co jest istotnym elementem dokumentacji odbiorowej obiektu, potrzebnej do uzyskania pozwolenia na użytkowanie.
Poniżej przedstawiamy podstawowe założenia systemu Remco na schemacie, ale zanim to nastąpi kilka przykładowych wizualizacji, które stworzyliśmy w formule zaprojektuj i wybuduj:
- Konstrukcja nośna
- Konstrukcja dachu
- Izolacja dachu
- Naświetla dachowe
- Konstrukcja ścian
- Izolacja ścian
- Blachy osłonowe od wewnątrz budynku
- Otwory w ścianach
- Odprowadzanie wody
Konstrukcja nośna
Konstrukcja obejmuje komplet ram blachownicowych z profili o zmiennej wysokości środnika oraz niezbędne usztywnienia wiatrowe (ze skrzyżowanych prętów lub stężenia portalowe), zapewniające sztywność przestrzenną obiektu.Stalowe ramy nośne budynku są wykonane z elementów o pełnych przekrojach (spawanych w wytwórni konstrukcji), których wymiary są optymalnie dobrane na podstawie obliczeń statycznych.
Konstrukcja nośna wykonana jest ze stali S355, oczyszczonej do stopnia czystości Sa 2½ pokrytej warstwą antykorozyjną (farbą w kolorze szarym, zbliżonym do RAL 7035). Wszystkie połączenia montażowe wykonane są za pomocą śrub ze stali o wysokiej wytrzymałości.
Konstrukcja dachu
Konstrukcja nośna dachu (szkielet) wykonana jest z zimnogiętych kształtowników stalowych, do których mocowane są panele blachy trapezowej. Kształtowniki ocynkowane ogniowo do łącznej grubości warstwy cynku odpowiadającej 275 g/m² (Z-275).Panele blachy dachowej pokryte są po obu stronach cynkiem i powlekane od wnętrza hali farbą poliestrową w kolorze białym.
Izolacja dachu
Na panelach blachy trapezowej układana jest folia polietylenowa (PE) o gr. 0,2 mm, pełniąca funkcję paroizolacji. Izolację termiczną stanowią płyty z wełny mineralnej, o łącznej gr. 200 mm, dla których współczynnik U=0,18 W/m²K.Warstwę zewnętrzną stanowi membrana PVC, o gr. min. 1,2 mm, mocowana mechanicznie (do blachy dachowej) oraz zgrzewana (wzdłuż wszystkich styków/zakładów).
Naświetla dachowe
Pasmo świetlne o konstrukcji zbudowanej z profili aluminiowych w kolorze naturalnym. Wypełnienie stanowi przezroczysta płyta z poliwęglanu wielokomorowego o gr. 10-25 mm, dla której współczynnik przenikania ciepła U wynosi nawet ≤1,3 W/m²K.Podstawa wykonana jest z blachy stalowej ocynkowanej o wysokości 50-65 cm i ocieplona wełną mineralną.
Konstrukcja ścian
Szkielet konstrukcji nośnej ścian wykonany jest z zimnogiętych kształtowników stalowych, do których mocowane są panele ze stalowej blachy trapezowej. Kształtowniki stalowe są ocynkowane ogniowo do łącznej grubości dwustronnej warstwy cynku odpowiadającej 275 g/m² (Z-275). Panele blachy trapezowej są obustronnie ocynkowane. Strona widoczna jest pokryta farbą poliestrową w kolorze z palety RAL. Spodnia strona (niewidoczna) pokryta jest warstwą podkładową w kolorze szarym.Blachy mocowane są do kształtowników ściennych wkrętami z neoprenowymi podkładkami uszczelniającymi. Dolna krawędź obudowy zakończona jest kształtownikiem parapetowym. Obudowa ścian zaczyna się od poziomu +0,35 m, czyli wierzchu cokołu betonowego (belce podwalinowej).
Izolacja ścian
Izolację stanowią płyty wełny mineralnej o łącznej gr. 200 mm, dla których współczynnik U ≤ 0,18 W/m²K. Płyty izolacyjne umieszczone są pomiędzy panelami z blachy trapezowej i zabezpieczone są od wnętrza hali paroizolacją (folią polietylenową).Blachy osłonowe od wewnątrz budynku
Wewnątrz hali do rygli ściennych mocowane są obustronnie ocynkowane panele blachy trapezowej.Otwory w ścianach
System przewiduje umieszczenie w ścianach budynku ram z profili stalowych, stanowiących obramowanie otworów okiennych, drzwiowych, bramowych i technologicznych.Odprowadzanie wody
Komplet rynien dachowych oraz rur spustowych jest integralną częścią obiektu. Elementy wykonane są z blachy stalowej, galwanizowanej po obu stronach, a strona zewnętrzna pokryta jest warstwą poliestru w kolorze elewacji.KONSTRUKCJA STALOWA DACHU
KONSTRUKCJA DACHU: MEMBRANA PVC
Konstrukcja dachu
Konstrukcja nośna dachu (szkielet) wykonana jest z zimnogiętych kształtowników stalowych, do których mocowane są panele blachy trapezowej. Kształtowniki ocynkowane ogniowo do łącznej grubości warstwy cynku odpowiadającej 275 g/m² (Z-275).
Panele blachy dachowej pokryte są po obu stronach cynkiem i powlekane od wnętrza hali farbą poliestrową w kolorze białym.
Izolacja dachu
Na panelach blachy trapezowej jako paroizolacja układana jest folia polietylenowa (PE) gr. 0,2 mm.
Izolację termiczną stanowią płyty styropianowe, PIR lub z wełny mineralnej, dla których współczynnik przenikania ciepła U dostosowany jest do przeznaczenia budynku - może sięgać wartości U ≤ 0,15 W/m²K.
Warstwę zewnętrzną stanowi membrana PVC gr. 1,2 lub 1,5 mm, zbrojona siatką poliestrową, mocowana mechanicznie (do blachy dachowej) oraz zgrzewana (wzdłuż wszystkich styków/zakładów).
Pasmo świetle
Pasmo świetlne o konstrukcji zbudowanej z profili aluminiowych w kolorze naturalnym. Wypełnienie stanowi przezroczysta płyta z poliwęglanu wielokomorowego o gr. 10-25 mm dla której współczynnik przenikania ciepła U sięga wartości ≤ 1,3 W/m²K. Podstawa świetlika wykonana jest z blachy stalowej ocynkowanej o wysokości 50-65 cm i ocieplona wełną mineralną.
KONSTRUKCJA DACHU: BLACHA/WEŁNA/BLACHA
Konstrukcja dachu
Konstrukcja nośna dachu (szkielet) wykonana jest z zimnogiętych kształtowników stalowych, do których mocowane są panele blachy trapezowej. Kształtowniki ocynkowane ogniowo do łącznej grubości warstwy cynku odpowiadającej 275 g/m² (Z-275). Panele blachy trapezowej pokryte są po obu stronach stopem cynku i aluminium i mocowane do szkieletu wkrętami z podkładkami uszczelniającymi.
Izolacja dachu
Izolację stanowią maty z włókien szklanych o łącznej grubości 150-250 mm. Izolacja od strony wewnętrznej zabezpieczona jest paroizolacją z folii polietylenowej (PE) gr. 0,2 mm.
Blachy osłonowe od wewnątrz
Wewnątrz hali do płatwi mocowane są obustronnie ocynkowane panele blachy trapezowej. Strona widoczna pokryta jest farbą poliestrową w kolorze białym. Niewidoczna strona paneli pokryta jest warstwą podkładową w kolorze szarym.
KONSTRUKCJA ŚCIAN
KONSTRUKCJA ŚCIANY: BLACHA/WEŁNA/BLACHA
Konstrukcja ścian
Konstrukcja nośna ścian (szkielet) wykonana jest z zimnogiętych kształtowników stalowych, do których mocowane są panele stalowej blachy trapezowej. Kształtowniki stalowe są ocynkowane ogniowo do łącznej grubości warstwy cynku odpowiadającej 275 g/m² (Z-275). Panele blachy trapezowej są obustronnie ocynkowane. Strona widoczna pokryta jest farbą poliestrową w kolorze RAL (do ustalenia indywidualnie). Spodnia (niewidoczna) strona blach pokryta jest warstwą podkładową w kolorze szarym. Blachy mocowane są do kształtowników ściennych wkrętami, łby wkrętów są w kolorze ściany. Dolna krawędź obudowy zakończona jest kształtownikiem okapowym.
Obudowa ścian rozpoczyna się od poziomu +0,35 m i oparta jest na cokole betonowym (belce podwalinowej).
Izolacja ścian
Izolację stanowią płyty wełny mineralnej o łącznej gr. 200 mm, dla których współczynnik U sięga wartości < 0,18 W/m²K. Płyty izolacyjne umieszczone są pomiędzy panelami z blachy trapezowej i zabezpieczone są od wnętrza hali paroizolacją (folią polietylenową).
Blachy osłonowe od wewnątrz
Wewnątrz hali do rygli ściennych mocowane są obustronnie ocynkowane panele blachy trapezowej. Strona widoczna pokryta jest farbą poliestrową w kolorze białym. Spodnia strona blach pokryta warstwą podkładową w kolorze szarym.
Obudowa ścian rozpoczyna się od poziomu +0,35 m i oparta jest na cokole betonowym (belce podwalinowej).
ŚCIANY Z PŁYT WARSTWOWYCH
Konstrukcja ścian
Obudowa ścian wykonywana jest z gotowych płyt warstwowych czyli elementów prefabrykowanych, składających się z dwóch okładzin z blachy stalowej oraz rdzenia konstrukcyjno-izolacyjnego z twardej wełny mineralnej, pianki poliuretanowej lub styropianu. Płyty warstwowe montowane są w układzie poziomym (do słupów konstrukcji nośnej) lub pionowym (do dodatkowych konstrukcji wsporczych).
Obudowa ściany z płyt warstwowych rozpoczyna się od poziomu +0,30 m i dochodzi do spodu dachu lub tworzy attykę wyciągniętą ponad kalenicę obiektu.
Wypełnij formularz i otrzymaj bezpłatną wycenę inwestycji powyżej 2500 m2